Design v interiéru

Design v interiéru

Knihu můžeme odložit nedočtenou, na film se nemusíme dívat, ale před architekturou a předměty denní potřeby neutečeme. Prostředí, které si vytvoříme, a věci nutné k běžnému životu potřebujeme neustále. Není pochyb, že jejich design hraje daleko větší roli, než mu běžně přisuzujeme.

Květina v květináči bezesporu patří mezi běžné součásti většiny moderních domácností. Květináče si prošly mnoha podobami a více než 30 let známe i samozavlažovací květináče. Může se tedy zdát, že zde už není další prostor pro inovace. Opak je ale pravdou, byť jistě platí, že čím běžnější předmět, tím těžší je dát mu kvalitní design.

Pro moderní design je dnes víc než kdykoli v minulosti důležitá inteligence, empatie, flexibilita, komplexní nadhled a všeobecné vzdělání. Nestačí jen bravurně vizualizovat na základě moderních trendů, jak to často vidíme u nejmladší generace designérů. Výrobci stále více chápou, že dlouhodobá výrobní strategie se nedá stavět jen na konceptu nepřetržitých novinek, ale své místo v ní zaujímá i nadčasovost, postavená na vysoké řemeslné a estetické kvalitě.


Příklad designu v interiéru Příklad designu v interiéru Příklad designu v interiéru Příklad designu v interiéru